Відкрито меморіальну дошку Герою АТО Олегу Афанасу.

Сьогодні на будівлі 12-ї Київської школи, що на вулиці Зеленій, відкрили меморіальну дошку Герою Українсько-російської війни Олегу Афанасу.

Олег Афанас, старший солдат, снайпер-розвідник у складі 81 окремої десантно-штурмової бригади. загинув рвно рік назад, 23 квітня 2016 року. Близько 8-ї ранку внаслідок підриву на осколковій протипіхотній міні (МОН-50), встановленої на розтяжці, прикривши своїм тілом від поранення товаришів. О 14-й годині того ж дня підрозділ Олега вивели із зони бойових дій. 
Пам’ятну дошку відкрив брат загиблого вояка Віталій Афанас.

Він з самого почату війни, слід за батьком ‒ Євгеном Богданом - пішов на фронт. Став до лав батальйону УНСО у складі 54 розвідбату 30 бригади.

На лінійці-реквіємі були присутні батьки та рідні героя, однокласники, побратими, а також свободівська родина на чолі з лідером ВО «Свобода» Олегом Тягнибоком та комбатанти «Легіону Свободи» під керівництвом Олега Куцина.

«Олег Афанас був справжнім героєм, який добре робив справу, яка є найнеобхіднішою саме в цей момент історії. У нього було десятки приводів повернутися додому, але він рвався на фронт, бо хотів довести до кінця кожну справу, що починав. Олег житиме стільки, скільки ми будемо про нього пам’ятати. І своїми вчинками продовжувати його справу, його життя», – промовив Олег Тягнибок, покладаючи квіти до меморіальної дошки.

Командир «Легіону Свободи» Олег Куцин із жалем сказав, що Олег Афанас – один із тих 37-и бійців «Легіону», які поклали найдорожче – своє життя – за Україну: «Життя Олега було коротким, але воно є дороговказом для нас усіх, адже він встиг зробити багато, встиг зробити велику справу. Війна триває, і треба бути готовими до захисту України, як не вагався до цього стати Олег, очі якого дивляться зараз на нас із цієї меморіальної дошки».

Командир Київського «Легіону Свободи» Василь Зозуля відзначив, що Олег Афанас без вагань брав участь у Революції Гідності й без вагань пішов на фронт: «Його не треба було зваблювати зарплатами чи запрошувати з військкомату. Він пішов добровольцем. Свого часу окупаційна совєцька влада нав’язувала нам вигаданих героїв. Зараз у нас формується пантеон справді українських лицарів, що заплатили велику ціну за нашу незалежність. Один із них – Олег Афанас».

Серед промовців був і депутат Київської міської ради від ВО «Свобода» Володимир Назаренко, що також пройшов фронтові випробування. Він зазначив, що найкращим вшануванням памяті Олега Афанас є перемога у московсько-українській війні.

 

Категорiя: 
Житло, Простір