Новий мурал на стінах КПІ

Мураль художника Марата Моріка прикрасив стіну 7го корпусу Київського Політехнічного Інституту. Головним героєм муралі, якій художник дав назву «Дорослішання», став академік Сергій Павлович Корольов – український вчений, засновник практичної космонавтики.

В муралізмі, зазвичай, сюжет майбутньої роботи диктує художник, але іноді автором сюжету виступає саме місце. КПІ – як раз той випадок, коли створити стінопис, не пов'язаний з технологіями та прогресом, було б просто неправильно. Першою думкою була спроба пофантазувати та тему технологій майбутнього. Однак, майже відразу художник відмовився від цієї ідеї, так як в наш час сьогоднішнє майбутнє швидко становиться завтрашнім минулим и повністю втрачає актуальність. Тому було вирішено зобразити досягнення людської думки минулого: від колеса до першого супутника. Дискети, перфокарти, креслення «від руки» - всі ці речі стали героями нової роботи Марата. Ці предмети з зовсім нещодавнього минулого, але сьогодні показують нам, як послідовність так і швидкоплинність розвитку технологій. Але технології поки що не існують без відриву від людини та й думка про те, як людина протягом століть, особливо не змінюючись фізіологічно, кардинально змінює світ навколо себе – будоражить розум. Тому головним героєм цієї роботи все-таки стала людина. Про це інформує Mural Social Club

В КПІ навчалися багато великих людей і Корольов, безумовно, один з них. Його портрети в дитинстві і в зрілому віці, натякають на те, що людина, як і продукти людської думки, не формуються відразу, а розвиваються хоч і стрімко, але послідовно і є сходинкою в розвитку наступного покоління.

«В цій муралі є перший і сучасний супутник, колесо та багато інших важливих винаходів людства. Вони, як конструктор, зібрані в єдине ціле – візуалізацію розвитку і дорослішання технологій», - коментує художник свою роботу. 
Створення муралу художником Marat Morik стало можливим завдяки підтримці Адміністрації КПІ та за сприяння компанії EVO.company 
«Ми не перший рік працюємо зі Sky Art Foundation і допомагаємо реалізовувати їх творчі проекти. В минулому році ми підтримали створення муралі «Великий Вибух» на ДК КПІ, а в цьому – з задоволенням допомогли втілити в реальність нову ідею. Ми не з чуток знаємо про еволюцію технологій, тому тема цього стінопису для нашої компанії дуже близька», - коментує засновник компанії EVO, Николай Палиенко (Mykola Palienko)

Категорiя: 
Житло, Простір